História a priestorové podmienky školy

ZUŠ sv. Cecílie v Sečovciach bola zriadená dňa 1. 09. 2006 na základe zaradenia do siete škôl a šk. zariadení Ministerstva školstva SR 20. 12. 2005. Účelom školy je poskytovať primárne a nižšie sekundárne umelecké vzdelanie. Výchovno-vzdelávací proces sa uskutočňuje v slovenskom jazyku a výchova je realizovaná zásadami, ktoré sú obsiahnuté v deklarácii Gravissimum educationis - O kresťanskej výchove.

. Od 1. 09. 2009 je Základná umelecká škola sv. Cecílie súčasťou Cirkevnej spojenej školy a zriaďovateľom školy je Gréckokatolícka eparchia Košice.  Druhou organizačnou zložkou  CSŠ je Základná škola sv. Rodiny /vznikla samostatne v r. 2004/.

Riaditelia ZUŠ sv. Cecílie:

1. Mgr. Eva Ďubeková /2006-2009/

2. PaedDr. Ľubomír Dežerický, PhD. /2009-2015/

3. Mgr. Marcela Lemešová /2015 -   /

Od vzniku ZUŠ sv. Cecílie má administratívne centrum na Kollárovej ulici v Sečovciach, kde aj prebieha výuka v hudobnom a výtvarnom odbore.   Okrem Sečoviec sme rozšírili výuku aj na elokované pracoviská Trebišov /v Strednej škole priemyslu a služieb - bývalá CSOŠ sv. Jozafáta/, Dargov /MŠ/, Dvorianky /MŠ/, Trhovište /ZŠ s MŠ/ a Košice /CZŠ s MŠ sv. Gorazda - Ťahanovce/.

• Cirkevná spojená škola
    Kollárova 17